Certifikáty

BDIH Certifikát

Nemecká asociácia BDIH spoločne s poprednými výrobcami prírodnej kozmetiky vyvinula smernice pre certifikovanú prírodnú kozmetiku. Len prípravky spĺňajúce tieto prísne smernice môžu byť nositeľom emblému “BDIH Certified Natural Cosmetics”.

BDIH emblém na výrobku je zárukou, že sa jedná o pravý prírodný kozmetický výrobok. Smernice BDIH a najdôležitejšie podmienky, ktoré musia výrobcovia dodržať:

 

Detaily BDIH Certifikátu
  1. Použité rastlinné zložky musia byť získané  z kontrolovaného biologického poľnohospodárstva alebo  ekologického zberu vo voľnej prírode.
  2. Ochrana zvierat: výrobky nie sú testované na zvieratách.
  3. Pri výrobe kozmetických príravkov nesmú byť použité: syntetické farbivá, syntetické vonné látky, syntetické konzervačné látky, silikóny, parafíny a iné zložky pôvodom z petrochemického priemyslu.
  4. Konzervačné látky: v záujme mikroboiologickej bezpečnosti výrobkov, je popri prírodných konzervantoch dovolené používať aj prírode identické konzervačné látky. Tieto musia byť na výrobku uvedené osobitne.
  5. Suroviny , ktoré môžu byť použité len obmedzene: pri výrobe prípravkov je možné použiť emulgačné činidlá a tenzidy, len ak sú získané hydrolýzou, esterifikáciou alebo kondenzáciou nasledujúcich materiálov: tuky, oleje a vosky, lecitín, lanolín, monosacharidy, oligosacharidy, polysacharidy, proteíny a lipoproteíny.
  6. Použitie anorganických solí a minerálnych zložiek je až na výnimky všeobecne povolené.
  7. Sterilizácia prírodných zložiek a konečných produktov radioaktívnym ožarovaním na zabezpečenie mikrobiologickej čistoty nie je povolená.
  8. Dodržanie horeuvedených smerníc pri jednotlivých výrobkoch schvaľuje nezávislá inštitúcia a potvrdzuje ju vlastnou ochrannou značkou.
  9. Genetické manipulácie a modifikácie sú prísne zakázané.
  10. Zber a spracovanie surovín musí prebiehať čo najšetrnejším spôsobom.

Ďaľšie ciele: recyklovatelné balenie šetrné k prírode, výrobné postupy šetrné k prírode.

Len výrobky spĺňajúce horeuvedené prísne smernice môžu byť nositeľom emblému “BDIH Certified Natural Cosmetics”.

Ilcsi Beautifying Herbs získalo počas rokov 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 a 2015 BDIH certifikát pre niekoľko svojich výrobkov, ktorých zoznam je dostupný v tomto ILCSI BDIH certifikáte. Tento certifikát získali výrobky Ilcsi ako PRVÉ, spomedzi všetkých kozmetických výrobkov vyrábaných v Maďarsku.

Hungária Öko Garancia

Zaručená bio kvalita u Ilcsi

Ilcsi Beautifying Herbs sa v tomto roku pridalo k jednej z najznámejších a najuznávanejších svetových kontrolných organizácií. Ilcsi Beautifying Herbs má v prípade voľby použitých surovín výnimočne vysoké nároky. V Ilcsi veríme, že v prírode existuje účinné riešenie na každý problém pleti.

 

Detaily Hungária Öko Garancie

Sme hrdí, že s pomocou pani Ilcsi a so silou prírody sme vytvorili výnimočnú a jedinečnú profesionálnu prírodnú kozmetiku Ilcsi. Naše výrobky sú vyrábané podľa najprísnejších BDIH pravidiel pre prírodnú kozmetiku. Používame výhradne bio suroviny najvyššej kvality, čerstvé byliny, ovocie, zeleninu, ktorej veľkú časť pestujeme vo vlastných bio sadoch.

Ilcsi Beautifying Herbs sa v roku 2014 pridalo k jednej z najznámejších a najuznávanejších svetových kontrolných organizácií. Stalo sa partnerom Hungária Öko Garancia, ktorá certifikuje spracovanie bio rastlín použitých vo výrobe našich prípravkov. Hungária Öko Garancia Kft je dcérskou spoločnosťou rakúskej organizácie Austria Bio Garantie.

Ich hlavnou činnosťou je ekologické hospodárenie, čiže kontrola bioproduktov a ich certifikovanie. Pre vykonávanie tejto činnosti majú udelenú licenciu od Maďarskej potravinárskej komory  (kód: HU-ÖKO-02) a disponujú aj príslušnou EN 45011 akreditáciou.

Kontrolné a certifikačné činnosti reprezentujú vďaka materskej organizácii vysokú kvalitu. Ako člen ECERT platformy disponujú rozsiahlou medzinárodnou sieťou spolupracovníckov. Vďaka spoupráci s najväčšími rakúskymi, švajčiarskymi a nemeckými kontrolnými organizáciami poskytujú konkurencieschopné služby aj na medzinárodnej úrovni. Okrem európskych štátov spolupracujú taktiež s kontrolnými organizáciami v Japonsku a v Spojených štátoch.

Náš certifikát je dohľadateľný aj v medzinárodnej databáze Easy-Cert, ktorá umožňuje vyhľadanie elektronických ertifikátov z dôvodu overenia kvality bioproduktov.

Napíšte nám